Poniżej znajdziesz artykuły, które pomogą Ci w korzystaniu z aplikacji Sherlock Waste. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj sie z nami na adres e-mail team@sherlockwaste.com/Below you will find articles that will make it easier for you to use Sherlock Waste. If you have not found an answer to your question, please contact us by sending an email to team@sherlockwaste.com

Sherlock Waste
Written by Sherlock Waste

Kalkulator kosztów realizacji pomysłu

Z tego artykułu dowiesz się, jak skonfigurować kalkulator kosztów wdrażania zgłoszonych pomysłów w Twojej organizacji.


Kalkulator kosztów wdrożenia pomysłu pozwala obliczyć koszty, które zostaną poniesione w wyniku realizacji danego pomysłu.

Kalkulator wylicza potencjalny koszt na podstawie informacji dostarczonych przez osobę zgłaszającą pomysł w specjalnej formie. Na podstawie tych danych i specjalnie zdefiniowanej formuły system pokazuje konkretny koszt.

Jako Administrator Twoim zadaniem jest skonfigurowanie takiego kalkulatora, czyli wskazanie efektów, w których możliwe jest poniesienie kosztów realizacji pomysłu oraz określenie formuły, na podstawie której zostanie on wyliczony.


Aby skonfigurować kalkulator kosztów wdrożenia (posłużę się przykładem efektu „Szacowany koszt pomysłu”):

  1. Najpierw przejdź do zakładki „Kalkulatory efektów” , a następnie wybierz „Pomysły”. Znajduje się na pasku po lewej stronie ekranu.
  2. Utwórz pierwszy efekt, klikając „Dodaj nowy” . Pojawi się formularz, w którym wpisujesz nazwę, wybierasz kolor i definiujesz zmienne, które pozwolą na jego obliczenie i które pokaże się do uzupełnienia przez autora pomysłu.
  3. Aby dodać zmienną, kliknij „Dodaj zmienną” . W kreatorze w polu nazwy wpisz „Koszt potencjalnego zakupu towaru” , a w typie wybierz „Liczba” . Tutaj typem będzie liczba z zakresu 1-1 000 000. Następnie kliknij "Zapisz" .
  4. Stosując tę ​​samą zasadę dodaj efekty takie jak koszt potencjalnego zakupu usługi (liczba od 1-100 000) oraz ilość roboczogodzin potrzebnych do realizacji pomysłu (liczba od 1-1000).
  5. Ostatnią zmienną do dodania jest Koszt godzinowy . W takim przypadku będziemy mieli stały współczynnik konwersji wynoszący 37,5 .
  6. Po zdefiniowaniu zmiennych możemy przejść do ustawienia wzorca. Wszystko ustawiamy metodą „przeciągnij i upuść”. Na samym końcu ustalamy jednostkę, w jakiej będzie liczony efekt.

Każdy z efektów możemy edytować i przeglądać szczegółowe informacje o aplikacjach, w których wypełniony został kalkulator kosztów realizacji pomysłu.

.

Categories: